poniedziałek, 3 września 2007

Midge Ure - Answers To Nothing

Ostatni obszerny post o byłym wokaliście Ultravox był na blogu prawie rok temu - linki zdążyły umrzeć, ale co to dla kogoś, kto potrafi wskrzeszać umarłych... nie żaden tam jegomość, który się na forach paranormalnych obwołał Panem Syjonu, za to ja tu przedstawię dowód, że potrafię więcej od niego :) Oto wskrzeszam ... dwie płyty Midge Ure`a, niedawno zajrzałem w komentarze, a tam prośba o re-up. Masz szczęście, że mam tą moc, tzn. mam te albumy jeszcze w zbiorach...

Gdy wychodził ten album (1988), zastanawialiśmy się, czy będzie tak niezły, jakim była płyta The Gift z 1985 roku. Na szczęście, okazał się dość przyjemną niespodzianką - wszystkie kompozycje odbiegły już od tego, by były zaaranżowane mocnymi syntezatorami - tu stanowią jedynie tło, na pierwszy plan postawiono tu żywe instrumentarium - gitary, ,,zwyczajna" perkusja - i może dlatego ten album nie został ,,ochrzaniony" przez ówczesnych dziennikarzy.
Utwór Dear God, czy Sister And Brother zaśpiewany w duecie z Kate Bush to dość popularne piosenki, które są na tej płycie. Z niekomercyjnych nagrań wyróżniam The Leaving So Long - coś na kształt Dream On z płyty U-Vox. Just For You - utwór z ,,finałem" zagranym na gitarze - to jeszcze klimaty Ultravox, wiem, że Ure wciąż jeszcze ,,tkwił" w tych rytmach - niby chciał zrobić coś swojego, jednak widmo przeszłości snuło się za nim jak cień przy nagrywaniu tego materiału. Dopiero następne albumy odcinały się od tych naleciałości, zmieniając charakter na folkowo-szkockie brzmienie.
Następnie mamy Lied - ta piosenka także zasługuje na wyróżnienie - jak już wspomniałem, lekkie, nieśmiałe brzmienie celtyckie w tle, połączone z emocjami wokalisty zawładnęła mną zupełnie. Płyta, która trzyma słuchacza do ostatniej nuty.

1. Answers To Nothing
2. Take Me Home

3. Sister And Brother

4. Dear God

5. The Leaving (So Long)

6. Just For You
7. Hell To Heaven

8. Lied

9. Homeland
10. Remembrance Day


http://sharebee.com/8fe0d829

8 Comments:

Blogger RObert POland said...

PASSWORD: robartopoland.blogspot.com

poniedziałek, 03 września, 2007  
Anonymous Anonimowy said...

Kurcze własnym oczom nie wierzę. Tyle się tych płyt naszukałem a tu prosze JEST. Wielkie Dzięki za tak szybką reakcje na moją prośbe o reupload. Pozdrawiam i raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI.

poniedziałek, 03 września, 2007  
Anonymous Anonimowy said...

MIDGE_URE_(1985)_-_The_Gift
MIDGE_URE_(1996)_-_Breathe
incoming

wtorek, 04 września, 2007  
Anonymous Anonimowy said...

http://rapidshare.com/files/7482131/Midge_Ure__Ultravox_-The_Gift.rar
pass: fans

wtorek, 04 września, 2007  
Anonymous Anonimowy said...

wspaniała muza Midge'a - dzieki

wtorek, 04 września, 2007  
Anonymous Anonimowy said...

A jest jeszcze plyta z 2000 r. chyba pt. MOVE ON. Trudno osiagalna, oj naprawde. Moze tutaj sie znajdzie dla niej miejsce, bo mowiac szczerze nie znam jej a zbieram nagrania Ure'a.

środa, 05 września, 2007  
Anonymous Anonimowy said...

Midge Ure - Move Me+ wersja dwupłytowa z 2006
http://rapidshare.com/files/212399/mumm.part1.rar
http://rapidshare.com/files/213054/mumm.part2.rar
Pass: supporters

czwartek, 06 września, 2007  
Anonymous Anonimowy said...

Thanks a lot for the Ure-Stuff. Much appreciated.

czwartek, 06 września, 2007  

Prześlij komentarz

<< Home