sobota, 25 sierpnia 2007

ZOO - Greatest Hits

Upload by : Tomasz

Tym razem milczę jak grób... Oddaję głos Tomaszowi, który dokonał tu nie byle jakiego wrzutu na rapidshare. Dziękuję, Tom! Już nie mogę się doczekać, aż sobie odsłucham tych plików - ponieważ poza utworem Romantyczna Gra i Na Drzewie to reszta mi się już zamazała w pamięci.

A teraz tekst Tomasza:

Dla tych którzy pamiętają przeboje "Na drzewie" i "Romantyczna gra" pozostałe utwory, które mogłyby wypełnić cały album. Tak niestety było, że wspomniana grupa nagrała tylko single - nie wydała nigdy longplaya a dla niewtajemniczonych podam tylko, że na wokalu usłyszeć można Roberta Janowskiego a niejaki Krzysztof Marzec ( Pan Tik-Tak z dziecięcego programu pod tym samym tytułem to także członek owej formacji ). Z grupą Zoo wspólpracował także Stanisław Wenglorz ("Stutonowy walec").
Miłego słuchania.

track lista

1. Na drzewie
2. biały szron
3. remanent
4. romantyczna gra
5. więcej seksu !
6. zacznij wszystko jeszcze raz
7. znowu mam luz
8. stutonowy walec
9. smutne zoo
10. siłą rzeczy

http://rapidshare.com/files/51166355/ZOO.rar.html
PS
Moja wrzutka - gdyby coś nie grało dajcie znać ( po raz pierwszy wrzucam na rapida )
Pozdr.
Tomasz
==============
Rozmowa Gdańskiego Klubu Szaradzistów Neptun ze Stanisławem Wenglorzem m. innymi o grupie ZOO (http://neptun-gdansk.w.interia.pl/wyw_z_sw.html)

Jakie są Pana związki z formacją o nazwie Zoo? Kojarzę z późnej jesieni 1982 r. taki przebój "Stutonowy walec". Nie mylę się?

Tak to była bardzo dobra grupa grająca w SGPIS-ie. Kopalnia pomysłów, znakomici muzycy. Oprócz Stutonowego Walca, była jeszcze "Gimnastyka", w tym czasie bez nich realizowałem juz wcześniej zaplanowane nagrania /wspomniana płyta " Dziś dotarłem do rozstajnych dróg"/ na koncertach bardzo dobrze zresztą przyjmowanych/ graliśmy nowy nasz i "stary" mój "płytowy" repertuar.
Przyczyn mojego odejścia było sporo, zespół stawiał warunki, muzycy studiowali, cierpiały studia, często nie można było pojechać w trasę, bo kolokwia, zaliczenia.

A skąd pomysł na wspomnianą piosenkę "Stutonowy walec"?

Myślę, że autor tekstu był zainspirowany muzyką, która powstała wcześniej.

Natrafiłem w moim archiwum na informacje, że na początku roku 1983 r. Studio 2 zrealizowało podobno mini-recital Stanisława Wenglorza i Zoo (Wojciech Styczyński - gitara, Krzysztof Marzec - gitara, Mirosław Torla - gitara basowa, Janusz Domański - perkusja). Czy pamięta Pan tę telewizyjną rejestrację? Jakie piosenki wówczas Pan zaśpiewał?

Nie pamiętam naprawdę, wiem, że miałem dla Studia 2 zrobić recital, ale chyba do niego nie doszło. Natomiast dla Telewizyjnej Listy Przebojów faktycznie nakręciliśmy kilka teledysków.

Czy śledził Pan może dalszą karierę Zoo i Jej Członków już po odejściu z grupy? Iwona Trzaskowska, Robert Janowski, Krzysztof Marzec - utrzymuje Pan np. z tymi właśnie osobami jakieś kontakty zawodowe lub prywatne?

Absolutnie nie wiedziałem kto po mnie śpiewał w tym zespole, nie znam nawet niektórych tych nazwisk, byłem zajęty przygotowaniem płyty, grałem z Sygitowiczem, oraz z Czarkiem Bierzniewskim ogromną ilość koncertów, czasem po 3-4 dziennie. Zarabiałem na chleb. Miałem już b.dobrą ministerialną stawkę i porządkowałem swoje sprawy przed wyjazdem na stałe.

Do wspomnień o stawkach jeszcze powrócimy. Jakie ma Pan najmilsze i najgorsze wspomnienie z czasów swojej 16-miesięcznej współpracy z Zoo?

Mam tylko najlepsze wspomnienia. Do tego stopnia, że nie pamiętam momentu rozstania, a rozstania najczęściej nie są miłe. Muzycy mieli sporo gotowych rewelacyjnych i nowatorskich pomysłów. Robiłem linie melodyczne, biegałem za tekstami. Ta kapela naprawdę miała szanse zaistnieć.

Maanam - Unikaty

Rarities, demos ... (wyciąg z Simple Story Box)

Wielkie podziękowania za podrzucenie linka, artu. Nie jest to mój wrzut, więc i hasło do rozpakowania tej płyty to : dzikun - najprawdopodobniej jest to nick uploadera, więc jemu należą się thanxy za udostępnienie.
Utwory niby znane, a jednak w większości brzmią inaczej. Sami zresztą spróbujcie - Lucciola na przykład jest tu w takiej aranżacji, którą pierwszy raz słyszę.

UTWORY:

1. BOSKIE BUENOS (3.21)
2. PARADA NADZWYCZAJ WIELKICH SŁONI (5.36)
3. BIEGNIJ RAZEM ZE MNĄ (5.36)
4. MOJA MIŁOŚĆ JEST SZALONA (5.50)
5. TANGO DOMY CENTRUM (2.43)
6. I LOVE YOU, MY LOVE, I LOVE YOU (4.43)
7. SIMPLE STORY (3.38)
8. LUCCIOLA (4.32)
9. KREON (3.13)
10. BREAK FOR SMOKERS (3.14)
11. JESTEM KOBIETĄ/LIVE/ (3.51)
12. ŁÓŻKO (4.25)
13. MÓWIĄ, ŻE MIŁOŚĆ MIESZKA W NIEBIE (3.38)
14. CELA (INSTR.) (3.46)
15. BEZ CIEBIE UMIERAM (3.50)
16. ZAPATRZENIE (2.57)

1, 2, 3 - to sesja nagraniowa przed pierwszym longplay'em "Maanam", dla PR Katowice, luty 1980. Utwór 1 w tej wersji został wydany na 7-mio calowym singlu Tonpressu, a 2 i 3 w tych wersjach nie zostały wydane na żadnej płycie ani kasecie Maanamu.

4, 5 - nagrania z 1980 roku, pochodzą z sesji nagraniowej do kultowego filmu "Wielka majówka", w reżyserii Krzystofa Rogulskiego. Na saksofonie w utworze 4 gra gościnnie Zbigniew Namysłowski.

6 - nagranie zostało dokonane w listopadzie 1982 roku w krakowskim Teatrze STU i oficjalnie zostało wydane na podwójnym winylu - PROMO składance "Music From Poland At Midem '84", z okazji targów muzycznych w Cannes.

7 - nagranie pochodzi z oryginalnej, zachodniej płyty Maanamu "Wet Cat", wydanej w Niemczech w marcu 1985 roku

8, 10 - wersje "demo" z 1984 roku dla przedstawicieli wytwórni RCA, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego.

9 - polski radiowy remix z 1985 roku słynnego przeboju Maanamu. Na polskiej płycie "Mental Cut" znalazła się inaczej brzmieniowo zmiksowana wersja tego utworu.

11 - ten utwór to rarytas dla fanów zespołu Maanam i talentu Kory. Po słynnym, drastycznym zawieszeniu działalności zespołu w styczniu 1986 roku, Kora wspólnie ze Stanisławem Sojką (na fortepianie), zaśpiewała piosenkę "Jestem kobietą" podczas koncertu charytatywnego, poświęconemu osobom chorym na AIDS "Tolerancja", w Sali Kongresowej w Warszawie.

12 - wersja "demo" z 1996 roku, ze zmienionym tekstem pod koniec utworu.

13 - radiowy edit, który ukazał się tylko na płytce promocyjnej - radiowej, wydanej przez Pomaton EMI w 1996 roku. Oprócz Maanamu było kilku innych wykonawców.

14 - wersja instrumentalna, dokonana podczas sesji nagraniowej do płyty Maanamu "Klucz" w 1998 roku

15 - akustyczna wersja została oficjalnie wydana na płycie "Wyłącz 220V. Akustyczne przeboje polskiego rocka. Vol.2", w 1994 roku.

16 - to nagranie zostało dokonane podczas próby w Muzycznym Studio Trójki im. Agnieszki Osieckiej w 2002 roku, przed programem "Muzyczny Panel Trójki".

http://rapidshare.com/files/137104123/Maa-Uni.rar

środa, 22 sierpnia 2007

Maanam - Wet Cat (by REQ)

Czy w ogóle muszę opisywać tą płytę? Podejrzewam, że Maanam wszyscy znacie, a osoba z zagranicy (!) która poprosiła o ten krążek, chyba po polsku niewiele zrozumie, więc po co tu się będę produkował.

Może niewiele ludzików w naszym kraju zdaje sobie z tego sprawę, ale gdy tu u nas, gdzieś tak około 1984/85 panował kryzys w gospodarce, to na zachodzie istniała nawet moda na nasz kraj, ,,Solidarność" i to, co na muzycznej polskiej scenie piszczy. Niestety, efekty były niezbyt imponujące ( fatalna promocja, brak kasy ) spowodowały, że Republika, Maanam czy Lady Pank poznali chyba tylko nieliczni. Podobno w Niemczech NENA sarkastycznie wypowiadała się o polskim rocku, może słyszała wtedy Polkę Idolkę Urszuli :)

Maanam z tego co mi wiadomo, jest popularny w Niemczech oraz Holandii ( co widać na koleżenskich zagranicznych blogach ) - album Wet Cat z 1985 roku to taki niemiecki odpowiednik płyty Mental Cut - wydany własnie w Niemczech przez RCA, otrzymał pochlebne recenzje u tamtejszych dziennikarzy, niestety wtedy w grupie nie działo się najlepiej, czego rezultatem było zawieszenie działalności zespołu i to na parę lat, co przekreśliło plany spopularyzowania zespołu Kory i Jackowskiego dla większości obcokrajowców.

Płyta zawiera doskonale nam znane przeboje : Lipstick On The Glass, Simple Story ( mój ulubiony ), oraz Luciola. Na kompaktowych reedycjach wyszły nie tak dawno wydania dwupłytowe z bonusami (Wet Cat/ Totalski No Problemski), do nabycia w sklepach - tu prezentuję wydanie takie, jak się ukazało w roku 1985.

http://sharebee.com/b650c277

Oakey / Moroder and more (info)

W związku z tym, że mam dużo osób, które pytają mnie o ponowny wrzut tego, co już ukazało się na moim blogu nie raz ( tak jak np. Oakey and Moroder), to za jednym zamachem podaję już link, gdzie jest większość muzyki synthpop z lat osiemdziesiątych (między innymi album na życzenie: Phil Oakey and Moroder) - kiedyś ten link był podrzucony w komentarzu do Classix Nouveaux :

http://tnij.org/synthpop

sobota, 18 sierpnia 2007

The Expression - Conscience


Drugi album australijskiej formacji to ,,więcej tego samego", co znamy z debiutanckiej płyty. Na pewno ktoś, kto zna już pierwszy krążek i go zadowolił, to tu nie będzie miał powodu do narzekania. Pierwszy utwór - Small Brave Land z przebojową rytmiką rozkręca i wyrzuca senność, co sprawia, że nawet i kawa traci swój smak:)

Do piosenek mocno wyróżniających się należy tu The Story Goes On - medal dla pierwszej osoby, która odpowie, w jakiej stacji radiowej były wykorzystane w jinglu pierwsze takty tej piosenki :) Szczerze mówiąc, o wiele mocniej przemawia do mnie pierwszy album Expression - może dlatego, że tu już spodziewałem się, co będę słyszał, a i melodyjnych refrenów jakby tu mniej.
Ta płyta to jeden z ostatnich powiewów epoki new romantic z Australii - czas tego nurtu przemijał powoli, panowie z grupy chyba też to wyczuli i wkrótce po nagraniu tej płyty poszli własnymi drogami. Pozostały dwa krążki i muzyka, która wciąż bawi, w innych momentach wywołuje nostalgię (The Waiting Game), a w większości relaksuje i zachęca, by posłuchać jej raz jeszcze.

Small Brave Land
Run The Hill
One More Time
Old Mankind
You`re Still Running
The Story Goes On
The Light Of Day
Glasshouse
The Waiting Game

DOWNLOAD

The Opposition - Breaking The Silence


The Opposition z pierwszego albumu, który to wyrwałem z narażeniem życia. No, dobrze, przesadzam. Ale każdy album wydany przez tą formację , który się pokazuje w necie wydaje się na wagę złota. Muzyka na tej płytce (plikach), to ,,stary, dobry" Opposition, jaki może wielu z Was pamięta. Holendrzy umiejętnie złączyli gotycko brzmiące tematy z wczesną robotą zespołów Comsat Angels czy Modern English.
Już od pierwszych taktów Paddy Fields każdy opozycjonista będzie relaksacyjnie wtopiony w muzykę - następnie niesamowity War Games ( mi się kojarzy z ... The Cure).
Nie ma tu słabych punktów, jeżeli miałbym tu jeszcze coś wyróżnić to utwór Black And White.
Na koniec piosenka Open The Door. Aluzja, by otworzyć drzwi, by wpuścić ich muzykę? W porządku, szkoda tylko, że węcej osób zatrzaskuje przed nimi drzwi, dodatkowo zabezpieczając się grubymi zamkami.

01 Paddy Fields
02 War Games
03 Moving Targets
04 A Thirst
05 Breaking The Silence
06 Black And White
07 Waiting In My Eyes
09 Very Little Glory
10 She Said
11 Open The Door

http://www.zshare.net/download/318803083b4717

Missing track nr 5 :
http://www.mediafire.com/?5smejppigl3

Frankie Goes To Hollywood - Live

Od razu zastrzegam: nagranie jest słabej jakości. Wygląda to na przemyt magnetofonu na koncert:) Frankie Goes To Hollywood wraz z Holly Johnsonem zawsze wzbudzali kontrowersje swoim zachowaniem ( z początku trzeba było przecież wywołać wkoło siebie trochę szumu, by być zauważonym), na szczęście ich muzyka była tak dobra, że wiele z ich grzeszków zostało wybaczone.
Dość długo szukałem jakiegokolwiek koncertu FGTH (poza koncertem Bronski Beat i Wham), aż w końcu się udało. Pomijając fatalną jakość zapisu, to słychać, że ,,franki" potrafili dawać wtedy niezłe koncerty, a kultowy Relax także wychodził ,,z twarzą" w wersji live.

1.Intro
2.War
3.Krisco Kisses
4.Relax
5.Born To Run
6.Rage Hard
7.Two Tribes
8.Watching The Wildlife
9.The Power Of Love
10.FGTH Relax long (studio bonus)

http://www.mediafire.com/?9s94szzzdg1

http://www.mediafire.com/?5mek1c0ii0w

Moev - Cracked Mirror

Moev to elektroniczna grupa z Vancouver (Kanada), powstała w 1981 roku, a specjalizowała się w brzmieniu muzyki synthpop. Zespół chyba należy do tych, o które się specjalnie na świecie słuchacze nie zabijają ( a już na pewno nie melomani ze Stanów Zjednoczonych, którzy Kanadę mają głęboko w...), więc byłem lekko zdziwiony, że ktoś to ,,kisi" - jak ujęto to w jednym komentarzu.
Muzyka jest oparta na prostych konstrukcjach - kombinacja synth, dark i minimal w czasach terażniejszych może nie powala na glebę, ale warto znać i ten zespół - ponieważ nie wszystko co elektroniczne to tylko Kraftwerk i Numan (Niemcy/ Anglia), ale i Rational Youth lub Moev (Kanada).

Cracked Mirror to singel (EP`ka), zawierający trzy utwory, a udostępnił ją Bredak (no tak, kto by inny to mógł mieć, jak nie on). Skład zespołu, który udzielił się przy nagrywaniu to Madelaine Morris, Cal Stephenson, Tom Ferris oraz Mark Jowett.

Po więcej informacji odsyłam do strony MOEV: http://www.musicmaniac.de/moev/index2.html

Oficjalna strona, wraz z udostępnioną muzyką mp3 przez samych muzyków:
http://www.moev.net

Na samej górze strony są napisy : Home oraz Audio - po wybraniu Audio, możemy zarówno posłuchać jak i całkiem legalnie ściągać za darmo utwory.

Upload by: Bredak (dziękuję!) :

Moev - Cracked Mirror CDS

1.Cracked Mirror maxi version
2.Orbituary Column
3.M.T.M.T.N.M.E.

http://www.evilshare.com/b4c45d46-9df7-102a-9fc6-0002b38e63a9

Stewart Copeland - Rumble Fish


Lepiej póżno niż wcale... Chociaż jest duże prawdopodobieństwo, że pytający o ten soundtrack już go zdobył. Rumble Fish to muzyka z filmu Francisa Ford Coppoli o tym samym tytule, w którym wystąpili Mickey Rourke i Matt Dillon, a skomponował ją sam Steward Copeland z The Police.
Nie dziwi więc użycie perkusji, która wiedzie tu postać pierwszoplanową - poza utworem Don`t Box Me In zaśpiewanym przez Stan Ridgway, reszta to czysty Copeland. Nawet gra na gitarze przypomina nam brzmienie The Police - tu wszystko zasługuje na plus.
Chociaż filmu nie widziałem, to muzyka i tak robi pozytywne wrażenie. Dużo jest tu nawiązania do jazzu i soul, świetne rytmy wybijane na perkusji i różność poszczególnych kompozycji sprawiają, że przez płytę przechodzi się gładko aż do ostatnich dżwięków.
Plytę zrippował niejaki PieOhPah (thanks!)

01. Don't Box Me In -Stan Ridgway
02. Tulsa Tango
03. Our Mother Is Alive
04. Party at Someone Else's Place
05. Biff Gets Stomped by Rusty James
06. Brothers on Wheels
07. West Tulsa Story
08. Tulsa Rags
09. Father on the Stairs
10. Hostile Bridge to Benny's
11. Your Mother Is Not Crazy
12. Personal Midget/Cain's Ballroom
13. Motorboy's Fate

http://rapidshare.com/files/49647846/rumble.zip.html

Missing track nr3:http://www.mediafire.com/?91jy0gjo2tn

RObert POland said... vol.19

Dzisiaj będzie krótko i rzeczowo, a dotyczy pewnego deja-vu w muzyce. Konkretnie chcę przedstawić zbieżność nazwisk (czasami są przybrane), które przewijają się wśród grajkowej ferajny.Przy poszukiwaniach różnych artystów, natykałem się niejednokrotnie na podobnie brzmiące nazwiska, nazwy, lub aliasy, jednak muzycy ci nie mieli z sobą wiele wspólnego - a już o tym, czy są spokrewnieni, zawsze stanowczo zaprzeczali.

Pomijam tu nazwy grup ( np. The Twins a nasz rodzimy Twins:D)

Andy Bell (Oasis) (Erasure)
Roger Taylor (Queen)(Duran Duran)
Brian May (Queen) (australian film composer :Mad Max and Mad Max 2)

mniej zbieżne, aczkolwiek podobne:

Mark Almond (band Johna Almonda) / Marc Almond (Soft Cell)
John Paul Young (Australia) / Paul Young
Christopher Cross (Christopher Geppert) /Chris Cross (Christopher Allen - Ultravox)

Podejrzewam, że takich podobienstw jest więcej w muzycznym światku.

piątek, 10 sierpnia 2007

Novo Combo

Stephen Dees - wokalista i basista, (poprzednio na przełomie lat 1976/1977 uczestnik w zespole Daryl Hall i John Oates) Pete Hewlett - wokal i gitara, Jack Griffith - gitara, oraz Michael Shrieve - perkusja (tak,tak, to ten od mistera Santana). Cała czwórka znana jako Novo Combo - kwartet odniósł popularność na początku lat osiemdziesiątych, dzięki albumom Novo Combo (1981) oraz Animation Generation (1982) wydanych przez Polydor. Do największych przebojów należą niewątpliwie City Bound oraz Light Of The World, w USA poza tymi utworami popularny był utwór Up Periscope.

Grupa The Police wywarła duży wpływ na twórczość Novo Combo, Stephen Dees, wokalista, przypominający swoim wyglądem elfa z książek Tolkiena, zapożyczył styl śpiewania od Stinga, a gitarzyści także podchodzą pod Andy`ego Summersa. Nie jest to na szczęście bezmyślna kopia The Police - muzyka jest zagrana zgrabnie i z pasją , wyczuwa się też zamiłowanie do rytmów reggae, więc może stąd to łudzące podobieństwo do policjantów.

Po rozwiązaniu Novo Combo Stephen Dees wydał sporo albumów z The Bandees, zaś gitarzysta Jack Griffith jest obecnie producentem reklam telewizyjnych, oraz nauczycielem gry na gitarze w Charleston (Zachodnia Virginia).

Dwa albumy zostały udostępnione dzięki Piotrowi K. (z zaprzyjażnionego bloga w większości poświęconemu polskiej muzyce) :http://musicblog-piotrk.blogspot.com
Dziękuję, Piotrze! Od siebie dorzucam zapis koncertu, który odbył się w roku 1981 w USA i zawiera m. innymi koncertową wersję hitu City Bound.

NOVO COMBO 1981

Up Periscope
City Bound
We Need Love
Long Road
Tattoo
Don't Do That
Sorry
Axis Will Turn
Light of the World
Do You Wanna Shake?
Hard to Say Goodbye

http://sharebee.com/93479229

password: tocomigra

ANIMATION GENERATION 1982

1. Animation Generation
2. Too Long Gone
3. Slow Fade
4. Keep Your Love Alive
5. Anyone Can See
6. Welcome Invitation
7. Chained Man
8. Follow The Love
9. She Runs
10. No Wonder
http://sharebee.com/fe78b789

password : tocomigra

NOVO COMBO LIVE
5th Floor Studios
Cincinnati, OH
10/31/1981

Sound Check
Introduction
Long Road
City Bound
Don`t Do That
Light Of The World
Up Periscope
Axis Will Turn
Drum Solo
Hard To Say Goodbye
Tattoo
Sorry
Do You Wanna Shake?

http://www.mediafire.com/?ann0wdzog1e

czwartek, 9 sierpnia 2007

Info for ,,requester"


Hej.
Pytasz ( jest to informacja dla osoby, która prosi o ten album) o The Mission - God`s Own Medicine. Mam namiar na ten krążek, nie jest to mój wrzut, ale znalazłem to na innym blogu.

Oto link:
http://franksiniestro.blogspot.com/search?q=mission

Klikasz tam na Descarga Aquí!

Pozdro i miłego słuchania.

ROb.

środa, 8 sierpnia 2007

Pieter Nooten / Michael Brook - Sleeps With The Fishes (by REQ)


Michael Brook - sympatyk rocka, producent i gitarzysta, pochodzący z Kanady, oraz Pieter Nooten - holenderski wokalista, który początkowo był w Clan Of Xymox.
Z takiej oto mieszanki powstał projekt Nooten-Brook i jedyna płyta wydana w 1987 roku.
Album jest niezwykle klimatyczny, wręcz ,,senny" - znakomicie można się w niego wczuć słuchając nocą.
Znajdziemy tutaj nawet znane brzmienia z Clan Of Xymox (Theme 1- tutaj pod nazwą Clouds, a także After The Call - obydwa znamy z albumu Medusa) - aranżacja tych nagrań przyprawia naprawdę o mrówki na plecach! Trochę mnie ta płyta zaskoczyła, najzwyczajniej jest to jeszcze jeden materiał, który przegapiłem w latach osiemdziesiątych, a poznaję teraz dzięki requestowi. Niezwykła muzyka, dla lubiących tajemnicze klimaty oraz pamiętających Clan Of Xymox z pierwszych trzech płyt album na pewno się spodoba. Pliki ściągnąłem z megaupload i dałem na bardziej przystępne wieszaki.

1 Several Times I (3:02)
2 Searching (3:23)
3 The Choice (4:29)
4 After the Call (5:16)
5 Finally II (1:53)
6 Instrumental (3:53)
7 Suddenly II (1:30)
8 Suddenly I (2:36)
9 Clouds (4:27)
10 Finally I (3:49)
11 Several Times II (2:05)
12 Equal Ways (5:00)
13 These Waves (3:12)
14 Time (1:51)
15 Several Times III (1:12)

DOWNLOAD

Roko - Open Invitation (by REQ)

Leciutki metal, że nawet złomiarze przyznają mi w tym rację...

Bon Jovi. Tak to brzmi :) Mimo, że ta niemiecka grupa ( Roko, nie Bon Jovi :)) stworzyła melodyjny rock, zbliżony do heavy metalu z lat osiemdziesiątych, to tak naprawdę muzycy zadebiutowali w roku 1990 albumem ,,Roco". Zespół w skład którego wchodzili Robert ,,Roko" Kohlmeyer (wokal, gitara), Marc Bugnard (gitara), Andre Pasquier (bas), Jurgen Beitel (klawisze) oraz Ricky Lee (perkusja) stworzył przyjemnie brzmiące piosenki, które osobiście charakteryzuję jako ,,pop-metal". Album Open Invitation pochodzi z roku 1992 i jest ich drugim krążkiem w dyskografii.

1 Miles Away 3:35
2 Hot Nights In Africa 3:41
3 Heaven 4:44
4 Deadline 4:00
5 Is It Love 4:00
6 Judy 4:27
7 Take My Body 4:11
8 Wine Or Water 3:27
9 All Your Love 3:39
10 Watch Me 3:46
11 You Are An Angel 4:28
12 Leave Me Alone 4:06

http://sharebee.com/08011b92

The Opposition

W związku z tym, że od czasu do czasu ktoś mi wspomina o tym zespole, to wciąż mówię: zespół należy do grup ,,trzecioligowych", tak, że nawet za granicą nie znajdziesz ich płyt. Zespół prawie wcale nie był i nie jest grany w radio - Polacy mieli trochę więcej szczęścia, że taka muzyka została udostępniona w latach osiemdziesiątych.
Osoby słuchające The Opposition należą do rzadkich okazów na świecie, jeszcze trudniej znależć takiego, który chciałby te albumy przerabiać na mp3 i je udostępnić.
Najlepszym rozwiązaniem są aukcje i sklepy wysyłkowe - jeżeli komuś naprawdę zależy.

Mimo wszystko można znależć parę ,,ogryzków" :

Opposition-Intimacy

Opposition - Empire Days

The Opposition - Blinder

W przypadku płyty Blinder, to trzeba zalogować się na multiply, następnie potwierdzić e-mail, który przyjdzie (klikając link aktywacyjny) i już można sobie słuchać, lub ściągać.

poniedziałek, 6 sierpnia 2007

Gary Numan - Live In Australia 1980


31st May 1980 - Capitol Theatre - Sydney, Australia

Dla zbieraczy wszelkiego rodzaju bootlegów i miłośników Gary Numana, dzisiaj coś egzotycznego. Koncert przedstawiony w australijskim radio, żywo przypomina mi inną koncertówkę - a mianowicie Living Ornaments 1979. Numan przedstawił tutaj podobny program, jaki był na pozostałym gigantycznym tournee po świecie w szczycie swojej popularności - widzę, że grafik to rzecz święta.
Koncert który tu przedstawiam, był nadany w australijskiej stacji radiowej o nazwie JJJ.
Ktoś, kto zna Living Ornaments`79 nie będzie zaskoczony tym materiałem - chociaż jest tu wyjątkowo rzadko spotykany na koncertach utwór Numana - Replicas.
Muzyka i pliki zostały udostępnione przez niejakiego Frangera - wielkie dzięki za ten gig!

Recorded, Edited and Upped by Franger. Thank You!
31st May 1980
Capitol Theatre, Sydney, Australia
Re-broadcast of an archived live recording from Australian radio station JJJ.

01. I Nearly Married A Human
02. Airlane
03. Me, I Disconnect From You
04. M.E.
05. Films
06. We Are So Fragile
07. Are 'Friends' Electric?
08. Replicas
09. Cars
10. I Die: You Die

DOWNLOAD

Colony 5 - Live At Arvika

Pierwsze zderzenie z muzyką Colony 5 wywarło na mnie takie wrażenie, że zderzenie Ziemi z Planetą X to będzie przy tym pikuś :)

Szwedzki band, grający futurepop/synthpop, gościł tu już dawno temu - z oficjalnie wydanymi płytami studyjnymi. Grupa wystąpiła już kilkakrotnie w naszym kraju, na mnie największe wrażenie wywarły ich chwytliwe, przebojowe piosenki - lekko balansujące wokoło twórczości Depeche Mode, ale gdy obecnie Dave Gahan i jego paczka stali się dla mnie jakimiś strasznie zramolałymi ,,przynudzaczami" - to tutaj Colony 5 daje nam niezłego powera, który wybudza z letargu.

Live At Arvika to koncertowy wycinek ze skandynawskiego radioshow - już od zapowiedzi zespół rusza z kopyta - Trust You, z debiutanckiej płyty znakomicie nadaje się na rozgrzewkę. Chociaż podejrzewam, że playback instrumentalny jest tu wszechobecny - to mimo wszystko nie razi.
Podkręcenie temperatury sali daje żywiołowy Hate - (to już piosenka z drugiego albumu), potem mamy jedną z pierwszych singlowych piosenek - Colony 5 - utwór miał być swojego czasu wizytówką zespołu, jednak Black - który następuje zaraz po nim - pokrzyżował niejako plany muzyków - ponieważ jest to najbardziej rozpoznawalny song zespołu. Na koniec tego wściekłego maratonu The Zone - tu mamy trochę spokojniej, acz wciąż agresywnie.
Myślę, że takie pięć utworów Colony 5 wystarczyło, by koszulki słuchaczy stały się mokre od potu.

Colony 5 - Live At Arvika 2003.07.11 (P3 Radioshow)

Trust You
Hate
Colony 5
Black
The Zone

DOWNLOAD

Classix Nouveaux - Secret (re-upload)

Mik Sweeney ( gitarzysta Classixów)

Przez takie ponowne wrzutki blog stoi w miejscu, niczym ludzie w Policach na przystanku autobusowym ( dla niezorientowanych : w tym ,,mieście" komunikacja strasznie kuleje :D) Zamiast dawać jakieś inne płyty, całość powoli zaczyna się kręcić wokoło tego, co tu już było... Ale tym razem o Classix Nouveaux poprosiła osoba z zagranicy - coś w końcu nowego, ponieważ jak zauważyłem, grupa właśnie tam obecnie zostaje odkrywana. Nieszczęśnicy dopiero teraz zauważają, co stracili w tamtych latach. Podczas, gdy Sal Solo, Mik Sweeney i reszta zespołu robiła miazgę z publiczności w Polsce, Portugalii i Japonii, to jak zwykle angole nie zwracali na nich uwagi. Trochę mnie zastanawia, że akurat wybrał sobie płytę Secret - która to w czasie wydania, przyjęta była najgorzej. Oczywiście teraz, gdy się słucha to nie ma zastrzeżeń - wtedy jednak wypominano Classixom plastikowość nagrań - duch romantyzmu i gitar zastąpiły popowe piosenki - ale do jasnej anielki - są tu przecież i Never Never Comes i Heart From The Start - obok takich utworów nie przechodzi się obojętnie. Myślę także, że może dobrze grupa postąpiła, postanawiając się rozwiązać - Sal Solo postanowił iść w kierunku muzyki chrześcijańskiej - reszta zespołu nie była tym zainteresowana. Jak ulał pasuje więc tu niedawny koment Tomasza (pozdr!), że lepiej, gdy grupa wydaje trzy albumy i się ją miło wspomina, niż na siłę ciągnie ten wózek, wydając gnioty.

Obecnie Sal Solo nadal rozpowszechnia muzykę chrześcijańską, Mik Sweeney żył w Los Angeles przez około dziesięć lat, a od niedawna przebywa w Irlandii. BP Hurding - perkusista - po rozpadzie grupy udzielał się w innych zespołach, teraz mieszka w USA i pracuje jako dostawca żywności. Gary Steadman - gitarzysta- przez jakiś czas był w A Flock Of Seagulls, teraz, jako żonaty mężczyzna z dziećmi zajmuje się sprzedażą domów.

CD version - 192 kbps

1. All Around The World
2. Manitou
3. Heart From The Start
4. The Fire Inside
5. Forever And A Day
6. Never Never Comes
7. The Unloved
8. When the All Have Gone
9. No Other Way

DOWNLOAD

niedziela, 5 sierpnia 2007

The Expression - The ExpressionAlbum ten, który jest tu wrzucony na życzenie, istnieje dzięki Bredakowi - cześć i chwała. Ktoś kojarzy właściwie tą grupę? Powstali w Sydney (1981 - 1985 Australia) i oficjalnie powstały dwa albumy - pierwszy o takim samym tytule, co nazwa grupy - ukazał się w roku 1983 i zawiera przeboje : With Close Eyes oraz Keep Appoitments ( swojego czasu grany w radiowej Trójce).
Drugi - Conscience wydany w roku 1985 zawierał podobną muzykę ( nie posiadam go, co już z góry mówię ).

Grupa początkowo składała się z muzyków : Tom Haran ( wokalista, gitarzysta i perkusista), Neville Dowling (wokal, instr. klawiszowe), Steve Hopes, Andrew Wong Yen ( do roku `83), oraz Stephen Manassah (także do 1983). Muzyka na albumie kojarzy się z wczesnym Duran Duran, jest tu trochę z Icehouse, trochę Pseudo Echo - podsumowując - ten, jak i drugi album warto ,,obczaić" - ostatnio wyszły te krążki na kompaktach. Tu, posiłkując się plikami, (zgrane z vinyla, ale jakość jest dobra) udostępnionymi swojego czasu przez Bredak`a, można zapoznać się z tym niewątpliwym unikatem z lat osiemdziesiątych. Album podany na prośbę Herr X.

Oficjalna strona The Expression plus informacje o grupie http://www.theexpressionband.com/


1 Present Communication (4:52)
2 With Closed Eyes (3:37)
3 Dawn, Day And Sleep (4:47)
4 Total Eclipse (5:23)
5 Keep Appointments (3:43)
6 Right To A Slice (3:17)
7 Decisions (3:34)
8 You And Me (5:06)
9 About Tomorrow (4:32)
10 Satisfied Strangers (4:00)

Vinyl @ 192 kbps

DOWNLOAD

Kylie Minogue - 80`s Maxi SinglesKylie Minogue (ur. 28 maja 1968 roku w Melbourne w Australii) - australijska wokalistka i aktorka, wydała 9 albumów studyjnych, składankę "Ultimate Kylie" oraz zapisy koncertów i dużą ilość singli.Na małym ekranie zadebiutowała w serialu "Skyways", później pojawiła się w m.in. "Sąsiadach" jako Charlene. Swój pierwszy singiel "Locomotion" wydała w 1987 roku. Zyskał on status najlepiej sprzedającego się singla w Australii w latach 80. Później wydała album "Kylie", z singlami "I Should Be So Lucky" (16 tygodni na pierwszym miejscu listy MTV) i duet z Jasonem Donovanem "Especially for You". (by: wikipedia)

Nie będzie tu dzisiaj podstawowych płyt pani Minogue - dyskografia pałęta się po różnych forach, więc z mojej strony będzie trochę inaczej. Zbiór 12" extended, z których to kiedyś blog był popularny ( już widzę, jak i to będzie latało po róznych forach), to znane i ograne już kawałki australijskiej piosenkarki. Wydłużone wersje piosenek z lat osiemdziesiątych mają jak zawsze to coś, wcale nie nużą i są dodatkowym uzupełnieniem każdego kolekcjonera.

Poza innymi wersjami Got To Be Certain czy instrumentalnym karaoke I Should Be So Lucky, znalazło się tu także miejsce na duet Minogue/Donovan w piosence All I Wanna Do Is Make You Mine - wersja, która trwa sześć minut wydaje się nadal zbyt krótka :)

Słuchając teraz tych nagrań, nie raz się zastanawiam, jaką drogę przeszła piosenkarka od lat osiemdziesiątych - obok Pet Shop Boys jest swojego rodzaju fenomenem w muzyce pop - stale nagrywająca i utrzymująca się na topie, co muzykom tego lekkiego gatunku mało kiedy się udaje.

Especially For You - album version
Especially For You - extended mix
All I Wanna Do Is Make You Mine - extended version
Got To Be Certain - extended version
Got To Be Certain - instrumental
Got To Be Certain - radio edit
Hand On Your Heart - the great aorta mix
Just Wanna Love You
Hand On Your Heart - the great aorta dub
I Should Be So Lucky - 12 inch mix
I Should Be So Lucky - instrumental
Je Ne Sais Pas Pourqoi - the revolutionary mix
Made In Heaven - made in england mix
Locomotion - duffy chugga motion remix
Locomotion - girl meets boy mix
Glad To Be Alive
Never Too Late - extended
Kylie`s Smiley Mix - extended
Wouldn`t Change A Thing - your thang mix
It`s No Secret - extended mix
Wouldn`t Change A Thing - instrumental

PART 1

PART 2

Jason Donovan - Ten Good Reasons


Jason Donovan wiecznie mi się już chyba będzie kojarzył w połączeniu z Kylie Minogue. Chyba Wam zresztą także. Ten australijski aktor i piosenkarz zadebiutował w filmie Skyways gdzie poznał Kylie Minogue , a następnie wraz z nią brał udział w tasiemcowym serialu Neighbours ( od 1986 do 1989 ) jako Scott Robinson. Kylie Minogue jako Charlene Robinson występowała w nim w latach 1986 - 1988.

W roku 1988 nagrał jeszcze wraz z Minogue piosenkę Especially For You, by następnie skoncentrować się na wydaniu swojej pierwszej płyty.
Album wydany w 1989 roku zatytułowany Ten Good Reasons był najczęściej kupowaną płytą roku w Wlk. Brytanii. Dwa single : Too Many Broken Hearts oraz Sealed With A Kiss ( piosenka napisana w 1960 roku przez Peter`a Udell i Gary`ego Geld) poza duetem z Kylie, były numerem jeden na brytyjskiej liście przebojów. Album był dużym wydarzeniem także w Polsce - w tamtym okresie Bogdan Fabiański prezentował w radio ,,Europejską listę przebojów" , gdzie królowały utwory spółki Stock Aitken Waterman, a Sealed With A Kiss leciało z okien wielu mieszkań...

"Too Many Broken Hearts"
"Nothing Can Divide Us"
"Every Day (I Love You More)"
"You Can Depend On Me"
"Time Heals"
"Sealed with a Kiss"
"Question of Pride"
"If I Don't Have You"
"Change Your Mind"
"Too Late to Say Goodbye"
"Especially For You" (duet with Kylie Minogue)

DOWNLOAD

Vaya Con Dios - Vaya Con Dios

Re-upload by REQ

Zespół pochodzi z Belgii, a największym jego atutem jest oczywiscie wokalistka Dani Klein( prawdziwe nazwisko to Danielle Schoovaerts ), będąca już od 1985 roku zaangażowana w ten projekt. Pozostali muzycy, występujący pod tym szyldem to Dirk Schoufs ( basista z The Wild Ones) oraz Willy Lambegt - gitarzysta z grupy Scabs.

Muzyka grupy kojarzona jest przede wszystkim z rytmami latynoamerykanskimi, muzyką hiszpanską, zmieszaną z nastrojowym klimatem stylu soul.
Single Puerto Rico oraz Don't cry for Louie z tego albumu otworzyły drzwi do międzynarodowej kariery zespołu.

Don’t cry for Louie
The Moonshiner
Lord help me please
Lay your hands
Lulu’s song
Just a friend of mine
I sold my soul
One silver dollar
Philadelphia
Remember
Puerto Rico
Johnny

http://www.mediafire.com/?fardt3stp9g

czwartek, 2 sierpnia 2007

Blind Passengers - Forgotten Times

Coś dla zwolenników Depeche Mode lub Cetu Javu.

Początki zespołu datuje się na rok 1987, a założycielami byli Nik Page i Rayner Schirner.
Ten pochodzący z Niemiec berliński zespół początkowo tworzył melodyjne utwory synthpop, brzmieniem przypominające Depeche Mode. Pierwszy singel wydany został w roku 1992 (Small Town Night), a po roku pierwszy album - The Glamour of Darkness. Skojarzenia z muzyką Cetu Javu rzucają się na uszy aż nadto - tak zapewne by zespół Chrisa Demere brzmiał, gdyby wykonywali swoje utwory po angielsku.
W drugiej połowie swojej działalności grupa zmieniała swój styl na mroczniejszy, industrialno - gotycki, ostatnie nagrania znalazły nawet uznanie u słuchaczy muzyki metalowej.Zespół zakończył działalność w roku 2001, a Nik Page nagrywa do tej pory solowe albumy.

BLACK TRADE
I KNOW...
OUTTHROW
THE BRIGHTNESS OF METROPOLIS
WORLD IN COMMOTION
THOUGHTS + MISSING (hidden track)

DOWNLOAD

Blind Passengers - The Glamour Of Darkness

Wygląd nie ma znaczenia. Doskonale się sprawdza ten slogan w przypadku Blind Passengers. Wyglądają na gości, którzy z kolesiami z Gorgoroth mogliby urządzać imprezy, kłujące ,,obrońców moralności" w oczy, a tu masz. Grupa zaskoczyła mnie łagodnymi, synthpopowymi melodyjkami - Cetu Javu to najwłaściwsze porównanie, jakie przychodzi mi słuchając tego debiutanckiego albumu.

Voices of the Dark to chwytliwa kompozycja, przy której tańczyć będą nawet zwolennicy Italo Disco. Chociaż brak tu innowacji - te wszystkie ,,dzwoneczki" a`la The Twins czy Depeche Mode to już przecież wszyscy znamy właśnie z ich albumów - to muzyka jednak nie nuży i z ciekawością czekamy, co będzie dalej. Do mroczniejszej strony mocy (:)) zaliczam tutaj utwór Yes, Sir!, zawierający pokażną dawkę elektro. Myślę, że Blind Passengers miało wyjątkowego pecha - zostali przysłonięci przez De/Vision oraz Camouflage - grupa znana jest chyba nielicznym.

1. Voices of Dark
2. Walking to Heaven
3. Headlights
4. Devil Times
5. Small-Town Night
6. Fateful
7. Too Much
8. I've Had Enough
9. You Know My Feelings
10. Watch the World
11. Yes Sir!
12. Welcome to the Earth

http://www.mediafire.com/?2jm4x2dye4b

Icehouse - Code Blue 1990

Po dawnym Icehouse, które zachwycało na początkowych płytach nie pozostało już nic. Ten krążek zawiera ZERO oryginalności,więcej takich przeciętnych płyt proszę!
Australijska muzyka zawsze była lekceważona w Wielkiej Brytanii - i dzięki tej płycie już wiem, dlaczego tak sądzą. To wcale nie przemawia przez nich wyższość ICH muzyki nad ,,kangurzastymi", oraz częste niezrozumienie tekstów ( angielski pomieszany z językiem Aborygenów ) -oni po prostu WIEDZIELI. Potrafią wyczuć, że większość australijskiego rocka, to tylko blade odbicie europejskiej muzyki, którą nie warto zawracać sobie głowy.U nas albumy Icehouse zostały przyjęte pozytywnie - sam posiadam ich płyty z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych, fakt, że przypomina to kalkę brytyjskiego popu, lecz słucha się ich z emocjami.
Tu już nie jest tak dobrze - i zagadką pozostaje dla mnie to, że większość ocenia ten krążek naprawdę wysoko, jakbym nie wiem, co tam się na płycie wyrabiało.Zacytuję tu jedną wypowiedż : ,,Ta płyta rządzi".Ciekaw jestem czym? Czy przeszła do historii i jest wybitna? Ludzie, nie dajcie się nabierać - to zwyczajna, przeciętna płyta jakich wiele.Jedynie piosenka Wind and Sail to pozytywny punkt w tym kompakcie napełnionym nijakością. Na dowód dołączony jest link poniżej. Z pewnością znowu mi się dostanie, że oto obsmarowałem kolejny ,,kultowy" (hehe) zespół, ale chrzanię to. Podejrzewam także, że większość bzdur wypisywanych właśnie w stylu ,,ta płyta rządzi", wychodzi spod ręki ,,garniturowców", którzy zajmują się sprzedażą owych albumów i usiłują wcisnąć taki kit niejednemu. Posłuchaj za free i sam oceń, czy warto by było dać ciężko zarobione złotówki na tą płytę.

192 kbps

1. Mercy On The Boy
2. Harbour Town
3. The Great Divide
4. Wind And Sail

5. Miss Divine
6. Big Fun
7. Knockin Em Down
8. Miracle Mile
9. Where The River Meets The Sea
10. Anything Is Possible
11. Jericho Bay

12. Charlies Sky


http://www.mediafire.com/?a2rjxhrjbjl

Heaven 17 - Before After

B.E.F. ore after - jedyny album H17 który słucham od dechy do dechy.

Album z 2005 roku został przeze mnie przyjęty najlepiej, niż jakies tam Luxury Gapy i inne Penthousy.. :) W takim razie chyba jeszcze tak całkowicie nie zdziadziałem, skoro słucham nowych brzmien, oczywiscie w tym ambitniejszym wydaniu.

Gdy w 1996 roku panowie wydali ,,Bigger Than America" na długo zapanowała cisza w temacie Heaven 17. Owszem , były odgrzewane kotlety,(składanki the best) - ale ile można jesc to samo .
W koncu nadeszła ,,wiekopomna chwila" ... 6 sierpnia w 2005 roku i swiat mógł usłyszec najnowsze utwory wydane na albumie ,,Before/After".
Zachodnia prasa przyjęła ten krążek pozytywnie, chwalono grupę za ciekawe połączenie muzyki electro, funk, a nawet soul - jednak są to tylko mikroelementy wplecione w swietne, popowe piosenki z dyskotekowymi rytmami. Mój zdecydowany faworyt z tej płyty - What Would It Take.

1. I’m Gonna Make You Fall In Love With Me
2. Hands Up To Heaven
3. The Way It Is
4. Freedom From Love
5. Don't Fear The Reaper
6. Into The Blue
7. Deeper and Deeper
8. What Would It Take
9. Someone For Real

http://sharebee.com/ca8445c4