czwartek, 21 maja 2009

Imagination (Illusion for the 3rd time)

Nic nowego pod słońcem... co rusz ktoś prosi o re-upload. Czułem przez skórę, że dosięgnie to także grupę Imagination i jak widać, mam już do tych spraw ,,nosa".
Zespół ,,ląduje" na moim blogu po raz trzeci, a więc, żeby się nie powtarzać, tym razem tekst z okładki płyty winylowej, którą wydała w 1985 roku firma Wifon.

Trudno w to uwierzyć, ale w ciągu zaledwie trzech lat IMAGINATION stała się brytyjską murzyńską grupą numer 1. Wszystkie single zespołu były przebojami, a trzy albumy zdobyły miano ,,złotej płyty".
Wszystko zaczęło się od wydania piosenki ,,Body Talk" - pierwszego i największego sukcesu. W tym czasie Leee John, Ashley Ingram i Errol Kennedy nie byli jeszcze zdecydowani na nazwę zespołu, lecz nagły przebłysk imaginacji przyniósł IMAGINATION, być może także jako hołd złożony Johnowi Lennonowi i jego piosence ,,Imagine" - ,,Wyobraż sobie".
Choć ,,Body Talk" została wypuszczona w maju 1981 roku, dopiero po czterech miesiącach dostała się do czołowej czterdziestki - Top 40.
Była bardzo popularna w murzyńskich klubach, powoli wspięła się aż na miejsce czwarte listy przebojów i pozostała na niej najdłużej ze wszystkich singli wydanych w 1981 roku.
Potem trzej sympatyczni Murzyni mieli więcej szczęścia. Ich następne nagrania: ,,In And Of Love" (Zakochany / odkochany), ,,Flashback" (Wspomnienie), ,,Just An Illusion" (Po prostu iluzja), ,,In the heat of the night" (W gorączce nocy), ,,Changes" (Zmiany), ,,New Dimension" (Nowy wymiar) i najnowsze ,,Shoo Be Da Dabba Doobee" (,,This Means War") (To oznacza wojnę) - stały się wielkimi międzynarodowymi bestsellerami.
W lutym 1984 grupa doczekała się pierwszej płyty w Stanach Zjednoczonych - ojczyżnie muzyki disco i soul. Singiel i longplay dostały się na wysokie pozycje listy przebojów rhythm - and - bluesowych.
Byli z koncertami w 28 krajach i stali się sensacją TV, a szczególnie często gościli w popularnym programie ,,Top Of The Pops". Leee grał nawet główną rolę w serialu TV ,, Doctor Who" - i prowadził Mistrzostwa świata w Tańcu Disco w Malibu.
W czerwcu 1984 roku grupa wystąpiła przed Księciem i Księżną Walii w renomowanym Royal Albert Hall. Dochody z tego koncertu przeznaczono na pomoc dla dzieci upośledzonych.

1. Just an Illusion
2. Music and Lights
3. Body Talk
4. In and out of Love
5. Flashback
6. In the Heat of the Night
7. Changes
8. Looking at Midnight
9. New Dimensions
10. State of Love
11. Thank You My Love
12. Shoo Be Doo Da Dabba Dooba
13. Sunshine
14. Burnin' Up
15. Tell Me Do You Want My Love
16. One More Love
17. All Nights Lovin
18. Megamix:
Music and Lights/Just An Illlusion/
So Good So Right/Flashback

DOWNLOAD

1. Music and Light [Dub]
2. Flashback [Dub]
3. Just an Illusion [Dub]
4. So Good, So Right [Dub]
5. Burnin' Up [Dub]
6. Heart 'N' Soul [Dub]
7. Changes [Dub]
8. Bodytalk [Dub]
9. Bonus Track: Megamix; Music and Lights,
Just an Illusion, Flashback