niedziela, 6 stycznia 2013

Ultravox - Rivets / Set Movements Interview

Dziś krótko, ponieważ i zawartość dżwiękowa nie grzeszy dużą objętością. Zapowiadałem, że od czasu do czasu będę wrzucać niby ,,rarytasy", bardziej bym to nazwał rzeczami, bez których dało by się przeżyć.

Tematem dnia dzisiejszego została grupa Ultravox, która  szarpnęła się nawet na zarobek w... reklamie firmy produkującej dżinsy - Levi`s. Nagrali dla niej krótki motyw, zatytułowany ,,Rivets". Kompozycji  nie ma nawet na dwuczęściowym wydaniu ,,Rare", podejrzewam nawet, że nie ma jej nigdzie ,,odrestaurowanej" na CD.
Materiał został wydany w roku 1984 (reklama pochodziła z roku 1983) na kasecie nie planowanej do szerokiej sprzedaży.
Poza kompozycją Rivets taśma zawiera także wywiad z zespołem Ultravox, przeprowadzonym przez Jane Simon.
Wywiad ubarwiony został muzyką z ich - najnowszej wtedy - płyty Lament, nagrania nienachalnie falują w tle i zachęcają do sięgnięcia po całą płytę.

Chris Cross po latach został pociągnięty za język, by coś o tej reklamie i muzyce do niej opowiedział.
Jak się okazuje, pamięta niezbyt wiele, lecz co nieco udało się od niego dowiedzieć dzięki Extreme Voice:

 Jak ty i Midge ukończyliście muzykę do reklamy ,,Rivets" Levi`s? Zapewne byłeś jednym z kilku, którzy przesłali  muzyczne szkice dla Levi `s do wyboru - jaki proces musiałeś przejść?

- Nie  przypominam sobie dokładnie  jak to wszystko było opracowane, myślę, że tym zajęła się nasza wytwórnia płytowa  Chrysalis i Bartle Bogle Hegarty (agencja reklamowa). Interesujące było pracować dla kogoś innego spoza projektu. Myślałem, że to było dość dziwne.


 Kompozycja ,,Rivets "otrzymała bardzo dobrą reakcję w tamtym czasie, więc to musi być trochę irytujące, że reklama została  przeoczona w kilku telewizyjnych filmach dokumentalnych o historii reklamy Levi`s w ciągu ostatnich lat.

- Jestem zaskoczony, że,,Rivets" nie jest wymienione, jednak to było zaraz na samym początku zmiany stylu, więc mogę zrozumieć, dlaczego robiący dokument mogli to przegapić lub pominąć.

 Czy znajdowałeś przyjemność w  swoim pierwszym wypadzie do świata muzyki TV i czy było to trudne do wykonania - taki krótki kawałek muzyki dla telewizji, który również mogł być wydłużony do dłuższej wersji kinowej?

 -Było OK. Nie chciałbym, aby to zrobić jako zadanie na przymus. różne ramy. Na przykład, jeśli piszesz literę lub pisząc pocztówkę, one są podobne, ale są istotne różnice,  które się  zmieniają, w jaki sposób to  robisz.
  
Jak szybko  zakończyliście  stworzenie  utwori jak go skomponowaliście? 

- To było  typowe do tego, co Midge i my tworzyliśmy ,,na póżniej", stworzenie podstaw Midge`owi  zajęło kilka dni.

1. RIVETS
2.INTERVIEW and RIVETS
 

3 Comments:

Anonymous Anonimowy said...

Dzięki!

niedziela, 13 stycznia, 2013  
Anonymous Anonimowy said...

Szkoda, że to takie krótkie? Thx

poniedziałek, 14 stycznia, 2013  
Anonymous Muzyka Disco Polo said...

Nooo Szkoda że krótkie :/

wtorek, 15 stycznia, 2013  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Home